Cadou de Pasti de la FC Cetatea – FCM Dorohoi 1- 2 Cetatea

1

1Cetatea Targu Neamt a reusit sa castige pe terenul unde putini ii dadeau sanse. Targ-nemtenii s-au impus in fieful celor de la FCM  Dorohoi cu scorul de 2-1, dupa ce la pauza conduceau cu 1-0. Partida a inceput bine pentru Cetatea, Munteanu lovind bara in minutul 6. Scorul a fost deschis in minutul 27 de catre Andrei Pavel, acesta punand latul din sase metri la un corner bine executat. Imediat dupa pauza, in minutul 47, Cetatea isi majoreaza diferenta la 2-0, Munteanu inscriind dupa o respingere gresita a portarului botosanean. Pina la final, FCM Dorohoi a reusit sa inscrie pentru 2-1 in minutul 70.

FCM DOROHOI: Rohetki, Atanasoaie, Cososchi, Atudorei, Ursachi, Bordeianu, Ghiviziu, Vrabie, Sandu, Grumezescu, Marin.
Antrenor: Vespazian Colban
CETATEA TARGU NEAMT: Haraguta, Hutanu, Rotaru, Gorea, Macovei, Pavel, Jamil, Chirila, A.Bucataru, M. Munteanu, S.Dutciuc.
Antrenor: Ciprian Danciu

In etapa cu numarul doi a play-off-ului, Cetatea Targu Neamt va evolua pe teren propriu contra echipei Stiinta Miroslava.

Sursa: fccetatea.tgnt.ro