CSS Târgu Neamţ, BRONZ la Campionatul NAŢIONAL de Cros

0

Micii sportivi de la Clubul Sportiv Școlar Târgu Neamț au obținut rezultate deosebite la Campionatul Național de Cros pentru Copii și Juniori 2 si 3. De la competiția desfășurată sâmbătă, 14 aprilie, la Botoșani, copiii s-au întors acasă cu două medalii de bronz.

Astfel, la categoria copii 3, atletul Stafie Robert a izbutit un meritoriu loc 3 la individual.

În concursul pe echipe, atleții Stafie Robert, Budurleanu Muraru Massimo, Avasâlcăi Andrei și Apostol Cosmin au avut o comportare deosebită obținând medalia de bronz. La aceeași categorie de vârstă, Luca Patricia a obținut locul 12.

La categoria Junioare 3, echipa formată din Boboc Simona, Boboc Georgiana (antrenate de profesorul Zaharia Ionuț) și Atodiresei Delia și Luca Andreea au obținut un meritoriu loc 6.

„Sunt foarte fericit și mândru în același timp de acești copii, au reușit să obțină cele mai importante rezultate pentru ei. Nu e ușor să obții medalii la un Campionat Național ținând cont că se antrenează de câteva luni de zile.Pentru viitor, îmi dau mari speranțe de rezultate și mai bune. Mulțumim domnului director Pavel Laurențiu pentru sprijin, dar și părinților, pentru implicare”, a declarat antrenorul Cătălin Suhani.

Felicitări și mult succes în continuare!