Premieră națională: doi copii de la CSEI Tg. Neamț (sportivi STEEL-MAN), pe podium la Campionatul Național de Culturism și Fitness

1

La Campionatul Naţional de Culturism şi Fitness – cadeţi, cadete, juniori şi junioare (Iaşi, 23-24 aprilie 2016), C.S. „Steel Man” Târgu Neamţ a fost reprezentat de nouă sportivi, dintre care doi copii de la Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă (CSEI) Târgu Neamț.

premiera nationala copii speciali campioni la fitnessPe lângă faptul că participarea celor doi copii speciali la un concurs de acest gen a fost o premieră absolută, micuții sportivi antrenați de Gligor Mosor au reușit să urce pe podiumul național. Bogdan- Gabriel Olan a obținut locul II la categoria Fitness cadeți băieți 13-15 ani, iar Sorin Tănasă s-a clasat pe locul III la aceeași categorie.

Îi mulţumim doamnei director Mariana Cozma că a avut încredere în copii, în cuvântul şi numele Steel Man; Apreciem susţinerea şi încurajarea primită direct din partea insp. școlar gen. Adj. Milea Ioan. Mulţumim în mod deosebit pentru sprijinul oferit de către d-na Ionela Nistor, instructor fitness în cadrul „Steel Man” Tg. Neamţ.

Bucuria s-a împlinit – copiii au urcat pe podium !

Le suntem recunoscători pentru sprijinul acordat şi susţinerea participării la concurs, Primăriei oraşului Tg. Neamţ, d-lui Primar Harpa Daniel, sponsorilor şi prietenilor de suflet care ne-au fost şi de data aceasta alături.

Steel-Man-logo-1Dacă tot suntem aici, trebuie să spunem că mai există din păcate unii care nu pot înţelege sau nu vor, misiunea şi rostul de adevăraţi dascăli ce deschid lumea şi întăresc aripile copiilor, astfel că la CSEI Târgu Neamţ mai există profesori care nu au fost de acord sau chiar s-au opus vehement la această activitate sportivă.

Dar copiii, chiar aşa bătuţi de soartă şi cu prea puţini oameni alături care să mai creadă în ei , le-au demonstrat tuturor că sunt buni, merită susţinuţi şi … au câştigat !

Cinste tuturor sportivilor şi…BRAVO, copii !,  transmite Gligor Mosor, preşedinte și antrenor CS „Steel Man” Tg.Neamţ.

Bogdan și Sorin demonstrează astfel că sunt niște copii speciali, care pot doborî zidurile destinului prin talent, perseverență și ore de muncă. Felicitări! Orașul Târgu Neamț este mândru de voi!foto 2

La Campionatul Naţional de Culturism şi Fitness – cadeţi, cadete, juniori şi junioare (Iaşi, 23-24 aprilie 2016), și alți sportivi ai CS Steel Man au obținut rezultate meritorii: Petrea Roxana Alina – locul II (bikini fitness 160 cm), Otea Andrei – locul V (culturism juniori mari -75 kg), Balint Bogdan – locul V (men physique +178 cm) și Preda Alexandru – locul VI (men physique +178 cm)