Cetatea, la a 4-a victorie stagională

2

cetatea Tg NeamtCetatea Targu Neamt isi continua seria meciurilor foarte bune facute in acest campionat castigand in etapa cu numarul 9 contra celor de la Kosarom Pascani cu scorul de 2-0. Partida a inceput greoi ambele echipe inchizandu-se bine, insa inainte de pauza mai exact in minutul 39, dupa o lovitura libera executata de Pavel, Bobric deschide scorul cu o lovitura de cap (1-0). Scorul final avea sa fie stabilit de catre Bucataru in minutul 70, acesta marcand superb cu un sut din 16 metri lateral care sa dus direct in vinclul portii pascanene. Dupa aceasta victorie targ-nemtenii au urcat pe locul 3 in clasament, cu un total de 16 puncte.

Primul 11 trimis in teren de catre antrenorul Ovidiu Marc in aceasta partida a fost urmatorul: Haraguta, Hutanu, Sobariu, Zavate, Eudean (Ciocoiu), Pavel, Gorea, Tudosa (Razlog), Chirila, Bucataru (Bodron), Bobric (Ungureanu). In etapa viitoare Cetatea va juca in fieful celor de la Aerostar Bacau.

Sursa: cetateatarguneamt.wordpress.com