Cetatea Targu Neamt – FCM Dorohoi 1-1

2

Cetatea Targu Neamt a debutat  in campionatul ligii a III-a contra celor de la FCM Dorohoi. Targ-nemtenii au reusit sa obtina un singur punct, dupa ce au intrat la cabine cu avantaj minim 1-0.

Partida a inceput frumos, cu ocazii la ambele porti, insa cei care au deschis scorul au fost elevii lui Ovidiu Marc, Andrei Pavel centrand perfect pentru capitanul echipei Petrescu, acesta inscriind cu un sut superb la coltul lung la care portarul botosanean Rohetki nu a putut interveni. In repriza secunda, dorohoienii au trecut la conducerea partidei, reusind sa inscrie in minutul 90+3 dupa un sut deviat, mingea a ajuns la Homneac care a inscris fara probleme. Asadar rezultat final 1-1 si in etapa viitoare targ-nemtenii joaca in deplasare la Ceahlaul 2 Piatra neamt.

Cetatea Targu Neamt: Haraguta, Apetrei, Sobariu, Zavate, Eudean, Gorea, Petrescu, Tudosa, Chirila, Pavel, Bobric. Antrenor: Ovidiu Marc.

Sursa: cetateatarguneamt.com