Incident grav în Târgu-Neamț. Un copil a fost resuscitat și transferat la spitalul Sf. Maria din Iași
Vineri, 24 mai, în jurul orei 21.25, Serviciul de Ambulanță Județean Neamț a intervenit de urgență la un caz în Târgu-Neamț.
Un băiețel de 6 ani ar fi căzut de pe o scară și a rămas inconștient. Potrivit informațiilor transmise de serviciul de ambulanță, copilul a fost transportat cu mijloace proprii la secția de Pediatrie a spitalului din Târgu-Neamț unde a fost resuscitat.
„La caz s-a deplasat un echipaj cu medic care a transferat pacientul la UPU – Spitalul Județean de Urgenţă Piatra-Neamţ, după care în cursul zilei de 25 mai, ora 12:22, pacientul a fost transferat de un echipaj cu medic la Spitalul Sf. Maria Iaşi.”, a transmis SAJ Neamț.
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt