Târgu Neamţ: Se caută doi agenţi de pază pentru Poliţia Locală
Primăria oraşului Târgu Neamţ scoate la concurs două posturi de agent pază în cadrul Serviciului Poliţia Locală.![](https://www.ziartarguneamt.ro/wp-content/uploads/2017/07/concurs-ag-tg-nt-1024x512.png)
Este bine să ştiţi care sunt condiţii de angajare pentru postul de agent pază la Serviciul Poliţia Locală a orașului Târgu Neamț. Poate concura orice cetățean cu studii medii absolvite cu diploma de bacalaureat, care a obținut aviz psihologic de port armă și atestat professional (conform Legii nr. 333/2003). De asemenea,
Cei interesați își pot depune dosarele de înscriere până la data de 8 august, ora 16.30, la Compartimentul Registratură (biroul nr. 4).
Actele necesare (în copii legalizate și însoțite de documentele originale) sunt următoarele: cerere de înscriere adresată primarului, copia documentului care atestă identitatea, copiile actelor care atestă nivelul studiilor și ale altor acte care atestă efectuarea unor specializări/cursuri, cazierul judiciar (sau declarație pe propria răspundere că nu are antecedente penale care să-l facă incompatibil), adeverință medicală care atesta starea de sănătate corespunzătoare, CV, aviz psihologic de port armă și atestat professional, conform Legii nr. 333/2003.
După selecția dosarelor, candidații vor susține proba scrisă la data de 18 august, apoi interviul, pe 22 august.
Bibliografia este afișată pe site-ul Primăriei și la sediul instituției. Relații suplimentare pot fi obținute la Serviciul Resurse Umane din cadrul Primăriei sau la telefon 0233/790245.
Succes!