Tragedie în Grumăzești. Un bărbat prins sub un tractor nu a putut fi salvat
Prin apel la 112, la ora 13:01 pompierii au fost înștiințați despre producerea unui eveniment în urma căruia o persoană a fost prinsă sub un tractor care s-a răsturnat într-o zonă greu accesibilă din comuna Grumăzești.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Târgu-Neamț și SAJ Târgu-Neamț.
Cu ajutorul echipamentelor specifice pompierii au acționat pentru scoaterea victimei de sub tractor.Din păcate, bărbatul în vârstă de aproximativ 41 de ani prezenta leziuni incompatibile cu viața.
a transmis căpitan Irina Popa – ISU Neamț
Condoleanțe familiei!
![](https://www.ziartarguneamt.ro/wp-content/uploads/2024/02/accident-grumazesti-2-576x1024.jpg)
![](https://www.ziartarguneamt.ro/wp-content/uploads/2024/02/accident-grumazesti-1-576x1024.jpg)