Egalul care nu ajută pe nimeni: Cetatea – Kosarom Pașcani 2-2

0

Marți, 27 mai, Cetatea Târgu Neamț a primit vizita celor de la Kosarom Pașcani în etapa cu numărul opt din play-off-ul pentru promovare destinat echipelor din Liga a III-a.

Meciul dintre Cetatea Târgu Neamț și Kosarom Pașcani s-a încheiat cu scorul de 2 – 2.

În minutul 31, echipa locală deschide scorul prin Pavel Andrei. Dutciuc Sorin înscrie cel de-al doilea gol al reprizei în minutul 48. Șansele de izbândă păreau a fi în favoarea jucătorilor lui Ciprian Danciu, iar fanii Cetatea erau încântați de prestația echipei favorite.

Cetatea pierde însă avantajul obținut. În minutul 50, jucătorul Toader înscrie pentru Kosarom Pașcani. Oaspeții egalează prin Azăhărioaiei în minutul 76, spre dezamăgirea susținătorilor Cetatea Târgu Neamț.

Cu 13 victorii, 8 înfrângeri și 7 egaluri, Cetatea Târgu Neamț rămâne pe poziția a patra în clasament (22 de puncte).

În următorul meci, Cetatea întâlnește Bucovina Pojorâta. Partida va avea loc vineri, 30 mai, de la ora 18:00, pe Stadion „Cetatea”.