Liceeni vs. polițiști, meci de fotbal inedit la Târgu-Neamț
Miercuri, 22 martie, la Târgu-Neamț s-a desfășurat un altfel de meci de fotbal, echipele participante fiind formate din elevii de la Liceul Vasile Conta și polițiștii din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț.
Meciul dintre polițiști și liceeni s-a finalizat cu remiză, însă cel mai mare câștig a fost timpul altfel, petrecut alături de oamenii legii, în spiritul fair-play-ului și al prieteniei.
Mesajul polițiștilor a fost că în orice competiție, prietenia este cea mai importantă. Să fim prieteni și pe teren și în afara lui!
![](https://www.ziartarguneamt.ro/wp-content/uploads/2023/03/big_WhatsApp-Image-2023-03-22-at-14.23.54.jpeg)
![](https://www.ziartarguneamt.ro/wp-content/uploads/2023/03/big_WhatsApp-Image-2023-03-22-at-14.23.55.jpeg)